Na jaką głoskę? EKOLOGIA (gra interaktywna)Ćwiczenia słuchu fonematycznego w wersji interaktywnej? Jestem jak najbardziej na TAK. Dzieci interesują się technologią, nie unikniemy tego - możemy jednak dostarczyć im materiałów takich jak ten - cennych dla rozwoju nauki czytania. To kolejna odsłona gry. Była już wersja WiosennaWielkanocna i Zwierzęta wiejskie. Zapraszam do testów :)

Więcej gier interaktywnych znajdziecie na mojej stronie: 

Komentarze

 1. Dzień dobry. Gra i pomysł są super. Chciałam zwrócić uwagę na błąd. Słowo "ziemia" nie zaczyna się na głoskę Z lecz na [ź]. Dlaczego dla gałązki/ trzech liści odpowiedzią jest R? Jakie to słowo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysły bardzo fajne.Ja również mam małą uwagę. Wydaje mi się, że głoskę słyszymy, literę piszemy. Czy gra nie powinna powinna się nazywać "Na jaką literę?" bo wybieramy spośród 3 liter. Myślę, że warto zwrócić uwagę na pisownię wyrazow w jednej linii (może mniejsza czcionka) bo dzielą się w dziwny sposób. Chodzi mi o grę "Gdzie mieszkam" (wiejskie zwierzeta). Gratuluje pomysłu i umiejętności. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten temat był wałkowany już przy okazji poprzednich wersji gry (WIOSNA, WIELKANOC). Po wielu, wielu konsultacjach z nauczycielami doszliśmy do wniosku, że obie nazwy (LITERA/GŁOSKA) będą poprawne. Dziecko grając w grę wymówi na głos słowo, więc zarówno je usłyszy, jak i zobaczy. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Ok. Przepraszam za uwagę o nie mieszczacych się słowach. Tak było po otwarciu gry w telefonie, ale na ekranie komputera wszystko się mieści. Świetne pomoce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza