Znajdź MAPĘ (gra interaktywna)

Kolejna propozycja umożliwiająca mądre wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy z najmłodszymi. :) Zadaniem gracza jest znaleźć kontur spełniający 2 warunki (rozmiar i kolor). Przy okazji utrwalamy kształt mapy konturowej Polski.Więcej gier interaktywnych znajdziecie na mojej stronie:

Komentarze

 1. Witam, wydaje mi się, że prezentacja jest źle przemyślana. Nie ma żadnego slajdu wyjaśniającego, że taka wielkość kwadracika ze strzałką to mała mapa, a taka wielkość to mapa duża. Od razu mamy slajd z zadaniem. Nie mając porównania dwóch kwadracików nie wiemy czy będzie się tyczył dużej czy małej mapy. Włączając pierwszy slajd i widząc strzałkę do góry zrozumiałem, że strzałka do góry oznacza, że "duża" mapa będzie odpowiedzią. Okazało się, że odpowiedź jest błędna. Dopiero jak dwa razy zrobiłem całą prezentację metodą prób i błędów doszedłem do tego o co chodzi. Do czego w ogóle są strzałki? Może jak już są to przy tych slajdach gdzie odpowiedzią jest mapa mała wymienić na strzałkę w skierowaną w dół? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strzałka to niezwykle często stosowany symbol rozmiaru. Dzieci wiedzą o co chodzi, proszę mi wierzyć! :)

   Usuń
  2. Tak, ale te strzałki są wszystkie DO GÓRY skierowane. Rozumiem, że jak przy małych byłaby w dół a przy dużych do góry. Tutaj są i przy małych i przy dużych do góry.

   Usuń
  3. Niestety nie może tak być. Tu nie chodzi o kierunek, a o rozmiar. Zastosowanie 2 kierunków, w sytuacji, gdy nie chodzi o kierunek byłoby mylące. To niezgodne z metodyką.

   W metodzie prób i błędów nie ma nic złego, to świetny sposób doświadczania i zdobywania wiedzy. Wiele gier edukacyjnych zbudowanych jest tak, że dziecko samo musi dojść do rozwiązania, a nie mieć wszystko podane na tacy. Taka ich idea :)

   Usuń
  4. Jaka jest w takim razie metodyka zastosowania strzałek w Pani prezentacji skoro "nie chodzi w niej o kierunek"? Co chciała Pani osiągnąć dodając strzałki? Moim zdaniem tylko mylą bo właśnie w strzałkach "chodzi o kierunek". Skoro już się pojawiły co zacząłem kombinować o co w nich chodzi, że może jak do góry skierowana to znaczy, że chodzi o coś dużego co jest wysokie, a jak w dół skierowana to chodzi o coś niskiego co jest małe. Jednak wszystkie strzałki są skierowane do góry. Pomyślałem, że się Pani pomyliła i nie przekręciła tych strzałek. Widzę jednak, że to celowy zabieg. W obecnym kształcie moim zdaniem strzałki bardziej mylą niż pomagają. Byłoby mi łatwiej dojść do tego "metodą prób i błędów" jak już byłyby same kwadraty duże i małe.

   Usuń
 2. Rozumiem, że już nie dostanę odpowiedzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę szkoda . . . Zawsze mógłbym się czegoś nauczyć o metodyce a tak to tylko ze smutkiem sprawdzam każdego dnia czy Pani coś odpisała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chlip, chlip. . .

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba już się nie doczekam :( Szkoda, że nie chce Pani dyskutować z czytelnikami.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza