Na jaką głoskę? ŁĄKA (gra interaktywna)

Kolejna odsłona serii gier Na jaką głoskę? Jej bohaterami tym razem stali się mieszkańcy łąki :)


Kolejna odsłona serii gier Na jaką głoskę? Jej bohaterami tym razem stali się mieszkańcy łąki :) 

Więcej gier interaktywnych znajdziecie na mojej stronie:


Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Ćwiczenia słuchu fonematycznego, które są elementem nauki czytania.

   Usuń
  2. Hmmm.... Głoskowanie jest wtorne do czytania, nie bardzo rozumiem co to daje tak w praktyce. Dziecko wie ze bocian zaczyna sie na litere/gloske b i na co to sie przeklada?

   Usuń
 2. Polecam ciekawy artykuł dotyczący roli analizy i syntezy słuchowej w opanowaniu umiejętności czytania i pisania: http://www.p-rozyca.wikom.pl/strona37.htm. Wyodrębnianie głosek w nagłosie, wygłosie czy śródgłosie jest jednym z ćwiczeń usprawniających percepcję słuchową :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm.... trafiają do mnie dzieci które mają awersje do głoksowania a panie w 1-3 nie nauczyły ich czytać :( mnie to zajmuje dwa miesiące (lub więcej) a słuchu nie ćwiczę bynajmniej przez zgadywanie pierwszej
  głoski. W praktyce nie przekłada mi się to na nic pomocnego a wręcz przeszkadza i zaburza naukę czytania. Dlatego pytam na co to się przekłada w pracy nauczyciela? konkrety nie artykuły poproszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. AAA i ważne co zrobić gdy dzieci nie słyszą tych głosek ani w nagłosie ani w środgłosie co wtedy? nie będą czytały? A może gdy już będą umiały czytać będą miały świadomość wyrazu to powiedzą co jest na końcu czy b jest w środku?

  OdpowiedzUsuń
 5. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza